Federakundea

Federakundea

Historia:

Gipuzkoako Arraun Federazioa 1927an sortu zen Gipuzkoan arraunketa arautzeko banku mugikor eta banku finkoen modalitateetan.

18 klubek, kirolarien 10 ordezkarik, 3 teknikarik eta 5 epailek osatzen dute Federazioa, eta 1.700 lizentzia baino gehiago tramitatzen ditu denboraldi bakoitzeko.

Jarduera guztien artean azpimarratzekoak dira Gipuzkoako banku mugikorreko, batel, trainerilla eta traineru txapelketak eta banku mugikorreko, batel eta trainerilla ligak, infantil, kadete, gazte, senior eta beterano kategorietan.

Honako hauek osatzen dute GAFren batzarra:

  • C.R.O. ORIO A.E.
  • HONDARRIBIAKO A. E.
  • ZUMAIAKO TELMO DEUN A. E.
  • SANPEDROTARRA A. E.
  • PASAI DONIBANE KOXTAPE A. E.
  • ILLUNBE A.E.
  • KAIARRIBA A.E.
  • C.R.O. DONOSTIA ARRAUN LAGUNAK
  • GETARIAKO A. E.
  • HERNANIKO A. E.
  • HIBAIKA A. E.
  • MUTRIKU A.T.
  • S.D. SANTIAGOTARRAK
  • TOLOSALDEA A.K.
  • UR-KIROLAK S.D.R.
  • ZARAUTZ A. E.
  • C.D. FORTUNA K.E.
  • LARRUN KOSTA A.K.
  • IMANOL GARMENDIA MAIZ (kirolarien ordezkaria)
  • IBON ELIZASU LASA (kirolarien ordezkaria)
  • AINHITZE KALONJE ESTIBALIZ (kirolarien ordezkaria)
  • XABAT PASTOR GURRUTXAGA (kirolarien ordezkaria)
  • RICARDO UNZUETA GOÑI (kirolarien ordezkaria)
  • JON IÑAKI BIAIN EZKERRA (kirolarien ordezkaria)
  • JON IRURETAGOYENA RAMA (kirolarien ordezkaria)
  • EGOITZ VELEZ GONZALEZ (kirolarien ordezkaria)
  • UNAI LUZURIAGA SALEGI (kirolarien ordezkaria)
  • ASCENSIO GORRITI PASCUAL (kirolarien ordezkaria)
  • XABIER GURRUTXAGA ETXEBERRIA (teknikarien ordezkaria)
  • IGOR MAKAZAGA AROCENA (teknikarien ordezkaria)
  • XABIER ZABALA ODRIOZOLA (kirolarien ordezkaria)
  • ELIAS ARRUEBARRENA AIZPURUA (epaileen ordezkaria)
  • JOSEBA IMANOL CLAVIJO EGUIGUREN (epaileen ordezkaria)
  • RAFAEL OROFINO ASCUNCE (epaileen ordezkaria)
  • ANDONI URBIETA PHILIPPE (epaileen ordezkaria)
  • JUAN RAMÓN URBIETA ALCORTA (epaileen ordezkaria)

Zuzendaritza:

  • Lehendakaria………………………………..: Elias Arruebarrena Aizpurua
  • Lehendakariordea……………………………….: Jose Ramon Gomez Esnal
  • Diruzaina……………………………………………: Jose Ramon Gomez Esnal
  • Idazkaria……………………………………………….: Jon Iruretagoyena Rama
  • Epaileen Elkargoko lehendakaria.: Joseba Imanol Clavijo Eguiguren
  • Batzordekidea ………………………………….:  Zigor Gazpio Ruifernandez
  • Batzordekidea ……………………………..:  Iziar Olasagasti San Sebastian